Найдавнішими групами вважають хрящових риб (акул, схилів та химер). Хрящові існували 450-420 млн. років тому, а близько 350 млн. років тому з'явилися акули, подібні до сучасних. Серед кісткових риб найдавнішими є кистепері та двоякодихаючі. Обидві групи виникли 400–380 млн. років тому.
З'явилися не пізніше 400 млн. років тому. До XX століття вважалося, що кістепері риби вимерли 66 млн. років тому. Перший екземпляр латимерії був спійманий в 1938 в Індійському океані біля південних берегів Африки з глибини 70 м і описаний їхтіолог Джеймсом Смітом.
Хрящові риби Найдавніші (станом на 2015 рік) точно ідентифіковані знахідки хрящових риб датуються раннім девоном (близько 400 млн. років тому), а найдавніші підозрювані – раннім силуром (близько 443 млн. років тому). У хрящових риб, На відміну від кісткових, немає плавального міхура.
латимерія Близько південної частини Африки була виловлена латимерія найдавніша риба на Землі 22 грудня 1938 року траулер «Нерін» виловив на глибині 75 м поблизу гирла річки Чалумна, що впадає в Індійський океан на південь від міста Іст-Лондон у Капській провінції ПАР, невідому півтораметрову сріблясто-блакитну рибу.