Мордва, мордвини чи мордовці – фінно-угорський народ, який проживає переважно в Мордовській республіці, Башкирії та Татарстані, а також у низці інших областей Волго-Уральського регіону, Сибіру та на Далекому Сході, за межами Росії – в Казахстані, на Україні та в Узбекистані.
Мордва відносяться до перехідних форм великої європеоїдної раси У частини мордван простежується слабка монголоїдна домішка язика. Мова. Мордовська мова відноситься до фінно-угорської групи уральської сім'ї мов.
Предки мордви – фінно-угорські племена – населяли Волго-Окско-Сурське міжріччя у другій половині 1-го тисячоліття до нашої ери. Етнонім «Мордва»(«Mordens») вперше згадується у VI ст. у працях готського історика Йордану, з XI ст. зустрічається у давньоруських літописах.
Мордва – Угро-фінська народність, що мешкає в басейнах річок Мокші та Сури, а також у міжріччі Волги та Білої. Мордва ділиться на дві групи: західну групу, яка живе в районі Мокші, яку і називають мокшою, і східну в долині річки Сури – ерзя. Особливими етнічними групами мордви вважаються терюхани та каратаї.