Жало забезпечене загнутими всередину зубчиками, які намертво застряють у шкірі людини чи тварини – вразивши ворога, бджола вже не зможе його вийняти. Вона залишає на тілі і жало, і отруйну залозу, і частину органів травлення.

Усі жаліючі комахи (оси, бджоли, джмелі, шершні) мають гостре жало, що знаходиться на задньому кінці їх черевця. Комахи використовують жало для нападу на "ворога". Жало більшості жалких комах порожнє всередині, як голка шприца. Жалю комаха, встромляє гостре жало в шкіру людини і впорскує через неї отруту.

За словами медика, зазвичай оса при укусі жало не залишає, жало залишає лише бджола. Оса кусає кілька разів і ніколи не залишає жало, проте якщо комаха пригорнути, то жало залишиться, і його необхідно терміново видалити, проте зробити це потрібно за допомогою пінцета.

– На відстані жалаякщо воно залишилося на місці укусу (залишають тільки бджоли). – У жодному разі не розчісуйте уражену ділянку, оскільки це сприяє поширенню отрути в сусідні тканини та підвищує ризик занесення інфекції. – Для зменшення болю та набряку до місця укусу на 10 хвилин додайте холод.