До роботи в нічний час не допускаються: – вагітні жінки; працівники, які не досягли віку вісімнадцяти років, за винятком осіб, які беруть участь у створенні та (або) виконанні художніх творів, та інших категорій працівників відповідно до цього Кодексу та інших федеральних законів.

Робота ночами призводить до збою усталених біоритмів, психоемоційних навантажень, появи проблем з серцем і судинами, шлунком і кишечником, збільшує ризик розвитку цукрового діабету та інших ендокринних розладів, метаболічного синдрому та хвороб жіночих статевих органів, психічних розладів та …

На наш біологічний годинник впливають багато факторів, у тому числі харчування та фізичні навантаження, але найсильніший вплив надають світло та його відсутність. Саме тому постійна робота у нічний час може призвести до синдрому змінної роботи – розладу циркадних ритмів.

Повний трудовий день залишається для працівників, які працюють лише вночі. Наприклад, медсестр нічний зміни, працівників радіо та телебачення. У нічний час не можуть працювати неповнолітні, вагітні жінки, інваліди. Роботодавець не має права щодня чергувати ранкові та нічні зміни.