Над сушею максимальний атмосферний тиск спостерігається взимку, а мінімальний – влітку. Над океанами у зв'язку з повільним нагріванням та охолодженням води мінімум атмосферного тиску спостерігається взимку, а максимум – влітку. Чим більша висота стовпа атмосферного повітря, тим вищий атмосферний тиск.
Синоптики нагадали, що взимку нормальним вважається тиску від 747 до 749 міліметрів ртутного стовпа, проте аж до п'ятниці до цих значень не діставатиме близько 10–20 одиниць.
Коли повітря нагрівається, воно збільшується в обсязі, стає менш щільним, його маса зменшується, у зв'язку з чим знижується і атмосферний тиск. При охолодженні повітря він зменшується в обсязі, стає більш щільним, його маса збільшується і, відповідно, атмосферний тиск зростає.
Коли температура порівняно низька і при цьому підвищується вологість, ми починаємо мерзнути швидше. На тлі атмосферних коливань тиску збільшується ймовірність різких артеріальних коливань тиску, Що провокує спазм судин у гіпертоніків, а це нерідко призводить до гіпертонічного кризу.