Колір райдужної оболонки змінюється і формується до 3-6 місяців життя дитини, коли накопичуються меланоцити в райдужній оболонці Остаточно колір очей у людей встановлюється до 10-12 років. Карій – найпоширеніший колір очей на планеті.

Зазвичай зміни відбуваються, коли малюкові 3–6 місяців – у цьому віці вже можна судити про остаточний колір око. Наприклад, блакитні очі можуть стати зеленими або карими, а карі можуть ще більше потемніти. Невеликі зміни можуть відбуватися до трьох років.

Якщо у батька темні очі, а мати дитини зі світлими очима, то новонароджений буде з темним відтінком око. Якщо матері та батьки мають темні очі, то їх малюк народиться тільки з темним кольором. Якщо дорослі з очима світлих відтінків, то у дитини є можливість народитися як зі світлими, так і з темними відтінками.

Коли змінюється колір око у новонароджених дітей? Колір око у новонароджених часом кардинально відрізняється від відтінку райдужної оболонки батьків. Остаточно він встановлюється лише до 8–15 місяця життя, але може змінюватись аж до 5 років. За цей термін процес вироблення пігменту меланіну стабілізується.