Голодна кутя та Хрещення 2022: українські традиції та обряди 18 січня українці традиційно сідають за третій різдвяний стіл – Святвечір перед Хрещенням Господнім, який ще називають у народі "Голодна кутя". А 19 січня святкують велике свято – Хрещення.
Покров Пресвятої Богородиці, згідно з православною традицією, завжди святкується 14 жовтня. За кілька днів до Покрови відзначають батьківську суботу. Що не можна робити в Покровську батьківську суботу, яка в 2022 року випадає на 8 жовтня, а також про прикмети цього дня – у довідці РІА "Томськ".
6 січня частину християн східного обряду відзначають Святвечір (Святий вечір, "багата") кутя). Це одне з найурочистіших християнських свят, яке відзначається увечері напередодні Різдва Христового.
Голодну кутю слід готувати напередодні Водохреща, 18 січня. Ще цю дату називають Другим Святвечір. Саме "голоднаВона тому, що цілий день перед Другим Святвечір нічого не їли, а також тому, що в цей день вже не звали святих душ і Щедрого Бога. Вечеря 18 січня обов'язково повинна бути пісною.