Обрізання старих яблунь восени По-друге, омолоджуюче обрізання яблунь восени має здійснюватися після закінчення листопада та руху соку, але до морозів. У цей час крона вже добре проглядається, а деревина ще не стала крихкою.

Обрізка яблунь ранньою весною дає найкращі результати для подальшого зростання яблуні. А чим молодше дерево, тим частіше бажано проводити його формування. Восени, як опаде листя, обрізають старі, зіпсовані, надламані, гнилі відгалуження.

При осінньому обрізанні у яблунь видаляють старі, підгнили, засохлі, поламані від плодів гілки. Нездатні до розвитку гілки забирають багато сил у дерева і воно стає менш продуктивним. Обрізання восени підлягають також молоді гілки дерева, що ростуть вертикально вгору, так звані «дзиги».

Зазвичай для обрізки карликовий яблуні досить хорошого секатора та сучкоріза, проте якщо дерево доросле, або ви обрізаєте звичайну яблуню, запасіться ще й гострою ножівкою. Секатором можна видаляти гілки з діаметром основи до 1,5 см, сучкорізом – до 2,5-3 см, а все, що товще, краще спилювати.