Найчастіше шипшину рекомендують збирати з початку осені та до перших заморозків. Зривати необхідно плоди, які вже встигли і не встигли заразитись якоюсь хворобою. Колір їх зазвичай має бути яскраво червоним або насичено оранжевим.

Зрозуміти, що настав час збирання плодів шипшини, можна по відстовбурченим чашолисткам. Також зрілі плоди мають червоний або яскраво-жовтогарячий колір, вони тверді на дотик. Не варто затягувати і відкладати збирання, тому що згодом кількість цукру збільшиться, а кількість вітаміну С зменшиться.

Ягоди шипшини найчастіше використовують до заварювання чаю, приготування напоїв. Залежно від регіону вирощування, плоди починають знімати восени до заморозків, коли вони повністю дозрівають та накопичують максимальну концентрацію вітамінів.

Терміни збору шипшини залежить від цього, з метою його використовують. Наприклад, із насіння шипшини вирощують підщепи для щеплення троянд. Для цього плоди збирають недозрілими, так як схожість насіння з таких плодів вища. Якщо шипшина застосовують як джерело вітамінів, то треба дочекатися повної стиглості.