На Ямалі на широті селищ Новий Порт та Тазовський після 10 грудня починається полярна ніч, але з учорашнього дня довгота дня у цих широтах становить близько 2 годин. І з кожним днем вона стає меншою на 8 хвилин. І чим північніше, тим більше часу триває полярна ніч.
Таким чином, полярний день можна спостерігати у містах, що лежать трохи південніше північного полярного кола (наприклад Новий Уренгой), тоді як полярної ночі там спостерігатиметься ще не буде. Найдовший полярний день спостерігається на полюсах – більше 6 місяців.
Де найдовша полярна ніч на широті полярного кола (66° 33') вона триває лише дві доби, але в Північному полюсі – півроку. З континентальних населених пунктів Росії найдовша полярна ніч – у селищі Діксон на півночі Красноярського краю (80 діб).
На північному полюсі Полярна ніч триває 174 дні з 25 вересня до 17 березня. На широті 80 ° Полярна ніч триває з 21 жовтня до 20 лютого. У Мурманську Полярна ніч триває з 2 грудня до 11 січня. Тривалість цивільних сутінків у цей час становить близько 5 годин.