3) жінці-старообрядці (і дівиці) у період місячних; 4) християнам-старообрядцям, які живуть у законному шлюбі, того дня, коли вони злягалися; 5) християнинові-старообрядцю, який здійснив тяжкі гріхи і відлучений за це від Церкви єпископом.
Початківцям користуватися скороченим молитвословом, поступово додаючи по одній молитві. Перед відвідуванням храму не слід вживати їжі та пити. Це не стосується тих, хто не може йти натще за станом здоров'я. Заборонено відвідування храму у стані наркотичного чи алкогольного сп'яніння.
В костюмі приходити не обов'язково, але і рвані джинси, шорти, майки чи спортивний костюм у цей день краще прибрати на дальню полицю шафи. Сандалії та в'єтнамки рекомендується замінити на закриті туфлі. А при вході до храму чоловік має зняти головний убір.
Жінкам у час менструації можна заходити в церква, бути присутнім на служінні та торкатися святинь та ікон, роз'яснили в ПЦУ. «Багато віруючих неодноразово чули від подруг і старших родичок: вір у Бога, молись, причащайся, прикладайся до святинь, але в «ці дні» – до храму не можна.