М'який знак використовується на листі для пом'якшення попереднього приголосного звуку. Якщо ми чуємо м'який приголосний звук у середині або на кінці слова, значить на листі в цьому місці після м'якого приголосного слід писати м'який знак: бурулька, вісім, банька, мель.Apr 15, 2019

Літера «ь» як знак м'якості приголосного

  • Після букви л перед будь-яким приголосним, крім л, напр.: пальба, левовий, фольга, крижина, ковзати, кілька, ні бельмеса, спальня, уважно, скальпель, вальс, пальтишко, лестити, квітневий, альфа, вільха, люстерко, хлопчик, більше, польщений. …
  • Після інших приголосних літер:

М'який знак на кінці іменників жіночого роду називного відмінка в основах, що закінчуються на шиплячі звуки (передаються літерами ж, ч, ш, щ), пишеться завжди: жито, текти, молодь, річ. Якщо іменник — чоловічого роду, то після шиплячих наприкінці слова м'який знак не пишеться: Париж, плащ, манеж.

Роздільний м'який знак пишеться в корені слова і відокремлює приголосну букву від голосних букв Е, Е, Ю Я,І. М'який знак – Показник м'якості – це буква, яка не позначає звуків, а тільки вказує на м'якість попереднього приголосного звуку. Канакіна Ст П., Горецький Ст.