Починають співати у 21-22 год і продовжують до 8–9 год. У травні – червні вони співають як вдень, так і вночі, активно співають до третьої декади липня. Випадки знахідок гнізд звичайного цвіркуна поодинокі.

Цвіркуни починають цвіркотіти на початку літа. У цей час вони кладуть яйця і невдовзі помирають. Личинки, що вилупилися з яєць, протягом літа кілька разів линяють і зимують у землі, а навесні линяють останній раз і перетворюються на дорослих. цвіркунів, які зараз починають стрекотати.

Стридуляція також відома у павуків-тарантулів (Arachnida) та деяких багатоніжок (Diplopoda, Oniscomorpha). Самці цвіркунів виробляють гучні звуки тертям надкрилий. Надані ними сигнали служать для залучення самок, для догляду за самкою або для відлякування інших самців.

Самки відкладають яйця влітку по одному або маленькими купками у вологі ущелини та тріщини ґрунту. Одна самка за сезон відкладає від 40 до 179 яєць; при температурі 28 ° C самка здатна відкласти до 725 яєць. Через 1-12 тижнів після кладки, залежно від температури навколишнього середовища, з яєць з'являються німфи.