Вапно краще вносити за один-два роки до закладки саду. Однак і в існуючих насадженнях ґрунт вапнується, якщо відомо, що він кислий. Робити це потрібно восени або навесні, під перекопування, рівномірно розподіляючи вапно по поверхні ґрунту.

Гашена вапно (пушонка) не завжди безпечна для рослин, оскільки у великій концентрації може обпекти їхнє коріння. Також діє і деревна зола. Тому ці добрива рекомендується вносити восени після перекопування ґрунту. При цьому їх необхідно поступово розсіювати по поверхні землі.

Якщо ж матеріал для вапнування містить вапна менше, дозу треба збільшити. Меліорацію кислих ґрунтів, звичайно, найкраще проводити восени, перед оранням чи перекопуванням ґрунти. Але за необхідності проведення меліоративних робіт навесні, після них можна, можливо сіяти та садити будь-які овочеві рослини.

Вапнування ґрунту проводити найкраще восени, щоб у ґрунті встигла відбутися реакція нейтралізації, а навесні вносити мінеральні добрива. Вапняних добрив для розкислення ґрунту відомо кілька: – мелений вапняк, найкращий варіант для розкислення ґрунту.