Ларингофарингеальний рефлюкс (ЛФР) – це занедбання шлункового вмісту (кислоти і таких ферментів, як пепсин) в гортань, що призводить до появи захриплості, відчуття кома горлі, утруднення ковтання, кашлю, відчуття слизу в гортаноглотці.05-Feb-2021

Потрапивши на слизову оболонку глотки (як правило, це відбувається в нічний час), агресивний рефлюктант (шлунковий сік, пепсин або жовч) викликає її запалення – фарингіт, провокуючи кашель, осиплість голосу, першіння, печіння, відчуття стороннього тіла.

Шлунковий сік, що виділяється для травлення їжі, містить агресивну соляну кислоту. Потрапивши в стравохід, де її перебування не передбачено, кислота викликає роздратування слизової оболонки, що виявляється як відчуття печіння по ходу стравоходу, яке ми називаємо печією.

Серед факторів, що призводять до її виникнення, основним є недостатність верхнього відділу шлунка, при якій відбувається закид у стравохід кислого. шлункового вмісту. Має також значення підвищення внутрішньошлункового та внутрішньочеревного тиску.