Зазвичай родимки з'являються у дітей віком 5-6 років, близько 80% невусов виникає в людини до 25 років. Однак, трапляються випадки наявності родимок вже при народженні малюка. У процесі дорослішання дитини кількість родимок на її тілі може збільшуватися або зменшуватись.Aug 14, 2012
Поява родимок людина може помітити на будь-якому етапі життя, але найчастіше це відбувається в віці до 40 років. Поява меланоцитарного (пігментованого) невуса раптово у старшому віці має насторожити пацієнта та потребує спостереження у лікаря дерматолога-онколога.
Велику роль у розвитку родимок грає меланотропний гормон, що виробляється гіпофізом. Гормональні перебудови організму торкаються його роботи і впливають на вироблення даного гормону. Тому родимки часто з'являються у підлітків, що легко пояснюється статевим дозріванням, а також у вагітних.
Родимки у новонароджених зустрічаються рідко, а ті, що є, зазвичай малі. Справа в тому що родимка – це скупчення меланоцитів, тобто клітин, які виробляють пігмент меланін. Синтез меланіну та утворення меланоцитів стимулюється меланотропним гормоном.