Вагітність триває 45-48 днів, таким чином перші зайченята з'являються у квітні — на початку травня, другий виводок — наприкінці травня — червні (пік розмноження), третій — у серпні. Повторно зайчихи спаровуються відразу після пологів, котрий іноді до них.
Кількість зайченят в посліді залежить від місцеперебування, віку і фізіологічного стану самки. Загалом їх буває від 1 до 11; у тайгових та тундрових зайців в середньому 7 зайчат у посліді, в середніх і південних частинах ареалу – 2-5.
На відміну від кроликів, зайці не риють нір, а споруджують гнізда в невеликих ямках. Зайченята народжуються розвиненими, з вовною і відкритими очима, і мати залишається з ними всього 5-6 днів, а потім лише іноді вдається до них; внаслідок цього багато зайчат гине від ворогів.
Зайчиха приходить їх годувати 1-2 рази на ніч. При цьому вона годує не лише своїх зайчат, а й чужих. У місцях, де зайців багато, все зайченята часом стають загальними. Вже через 8-10 днів вони починають їсти траву, але молоком харчуються до 20-30 днів.