Здирництво є закінченим злочином з моменту, коли пред'явлена вимога, поєднана із зазначеною в частині 1 статті 163 КК РФ загрозою, доведено до відома потерпілого. Невиконання потерпілим цієї вимоги впливає юридичну оцінку скоєного як закінченого злочину.
Дії у відповідь при здирництві мають і свої покарання, тому варто бути вкрай обережним. Коли загрози стосуються здоров'я чи фізичного насильства, то варто залучити поліцію, якщо там вам надійшла відмова, пишіть заяву до прокуратури. При здирництві на дорозі варто відразу звертатися до ДІБДР.
Такий вид злочину виявляється у висуванні вимоги передачі чужого майна (будь-якого типу) на користь злочинця. При цьому обов'язковою умовою вимоги є загроза насильства або розповсюдження свідомо хибної, брехливої інформації про потерпілого, здатні зганьбити честь і гідність людини.
Вимагання – Отримання протизаконної майнової вигоди за допомогою примусу, впливу на волю потерпілого. При цьому злочинець не сам позбавляє потерпілого володіння річчю, що викрадається, а змушує його передати володіння нею.