Масове переселення вірмен до Грузії почалося в 11 столітті, після падіння Вірменського царства Багратуні та його столиці Ані. Грузія стала плацдармом для вірменських патріотів у боротьбі за визволення Батьківщини. Місто Горі було засноване для проживання великої кількості вірмен, які переїхали з Ані.
Вірменські громади існували в Грузії ще з античних часів, проте російсько-турецькі війни та Перша світова війна призвели до появи великої кількості вірменських біженців, які оселилися в Грузії; Число вірмен в Грузії продовжувало зростати у XX столітті, досягнувши 437 271 у 1989 році.
Вірмен грузинською мовою називають "Somekhi" – Соміхі, а країна – "Somkheti" – Сомхеті. У середньовічних грузинських хроніках регіон, населений вірменами, був відомий як Somkhiti – Сомхіті – სომხითი, географічний термін, що відноситься до Вірменії.
На сьогодні вірмени, після грузин та азербайджанців, третя за чисельністю етнічна група Грузії. Згідно з офіційними даними, йдеться про 250 тисяч осіб – 5,7 відсотка населення країни. В основному вірмени проживають у столиці та в регіоні Самцхе-Джавахетії, де вірмени становлять 54,6 відсотка населення.