Сучасне поняття нації з'явилося в другої половини XVIII століття у її концепції «політично-громадянської нації» як визначенні всіх громадян, які проживають у власній суверенній державі, так і в концепції «історичної нації» як людської спільноти, об'єднаної спільною мовою, походженням, історією, …

Геллнер вважає, що нації почали виникати у ХІХ столітті. Вже до 1848 року року культурно-лінгвістичні кордони стали корелювати з політичними, а легітимність політичної влади почала визначатися співвіднесеністю з поняттямнація».

Бушмени – народність, яка проживає на кордоні пустелі Калахарі. Власне, бушменів не можна назвати цілою народністю, це співтовариство племен, яке проіснувало у незмінному стані близько 30 тисяч років.

Виникнення націй історично пов'язане з розвитком виробничих відносин, подоланням національної замкнутості та роздробленості, з утворенням загальної системи господарства, зокрема спільного ринку, створенням та поширенням загальної літературної мови, загальних елементів культури тощо.