Найчастіше заїкуватість проявляється у дітей від 2 до 5 років. Діагностується порушення мови втричі частіше у хлопчиків, ніж у дівчаток. У дошкільному віці формуються навички правильного мовлення.

Найчастіше заїкуватість виникає у дітей 2-4 та 5-7 років. У хлопчиків це порушення виявляють у 4 рази частіше, ніж у дівчаток. У 50-80% випадків стан піддається корекції. Запорукою успіху є своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою.

Заїками вони стають в результаті неврозів, викликаних сильним перевтомою та стресами. Причини невротичного заїкуватості можуть бути найрізноманітнішими: налякала кішка, що несподівано впала з шафи, перетрудився, завчаючи на прохання батьків непомірно велику кількість віршів, засмутився через хворобу дідуся.

Заїкуватість (Логоневроз) – порушення мови, що часто зустрічається. Воно проявляється у частому повторенні як окремих звуків чи складів, і цілих слів. У деяких випадках хворий не повторює звуки, склади чи слова, а подовжує їх. Виявлятися заїкуватість може й частими зупинками промови, її «нерішучістю».