Просо не рекомендується пацієнтам із патологіями щитовидної залозиоскільки воно заважає надходженню йоду. Також слід утриматися людям при низькій кислотності шлунка, частих запорах. Продукт слід обережно вживати вагітним жінкам у третьому триместрі.

Пшоно має ліпотропну дію, тобто перешкоджає відкладенню надлишків жиру. Крім того, пшоно здатне виводити з організму токсини та антибіотики. Страви з пшона особливо корисні при діабеті, атеросклерозі, захворюваннях печінки, підшлункової залози, серцево-судинної та нервової системи.

Для лікування та профілактики печії корисно є звичайну пшоняну кашу через день. Корисні властивості пшонки роблять її незамінною помічницею при різних хворобах ШКТ і підшлункової залози. Цю кашу часто додають в меню як підтримуючу терапію.

Пшоно має сечогінну та потогінну дію і використовується при лікуванні водянки. Воно сприяє зміцненню зламаних та пошкоджених кісток та з'єднанню м'яких тканин, а також загоєнню ран. Пшоно дає силу, зміцнює м'язову систему, лікує хвороби печінки.