Хурму не рекомендується їсти під час загострення хронічних захворювань ШКТ. Не варто її вживати і людям з проблемами з каменеутворенням у нирках, оскільки хурма має сечогінний ефект.Nov 10, 2021
Її не рекомендується є людям з цукровим діабетом, панкреатитом у стадії загострення, а також тим, кого є проблеми з підшлунковою залозою та запори», — наводить слова нутриціолога РІА «Новости». При цьому вона зазначила, що тим, кого немає перелічених захворювань, хурма принесе лише користь.
Так що хурма протипоказана людям, які часто стикаються із запорами або хворіють на геморой. Не можна їсти фрукт при ожирінні та діабеті, особливо при другому типі хвороби. Частково це пов'язано з наявністю великої кількості фруктових цукрів. Однак невеликою кількістю плоду себе зрідка можна побалувати.
Розчинні таніни можуть взаємодіяти з кислотою у шлунку та формувати фітобезоари. Це неперетравні грудки, які ускладнюють прохідність їжі і можуть викликати нудоту, блювання, біль у животі та запори. Є кілька звітів про фітобезоар від свіжої або сушеної хурми у дітей та літніх людей.