Тютчев надходить на службу в Державну колегію закордонних справ і вирушає до Мюнхена як позаштатного аташе Російської дипломатичної місії. Тут він знайомиться з Шеллінгом і Гейне і в 1826 одружується з Елеонорі Петерсон, уродженої графині Ботмер, від якої має трьох дочок.

У 14 років Тютчев вчинив у МДУ та перший рік відвідував заняття разом зі своїм наставником. У 17 років Тютчев склав останній іспит та отримав кандидатський ступінь. Перед ним відкривалася блискуча кар'єра, але йому було байдуже.

3 серпня 1837 року Тютчев був призначений старшим секретарем Російської місії у Турині – столиці італійського королівства Сардинії – з річним окладом 8 000 рублів. Службовими обов'язками Тютчев не обтяжував себе і тут: він і Ернестіна Дернберг кілька тижнів подорожують Італією.

У Росію можна лише вірити». Але далеко не всі знають, що двадцять років свого життя Тютчев провів у Німеччині, що саме тут сформувався як поет, що саме тут написано багато його шедеврів і що найзнаменитіший, напевно, російський романс «Я зустрів вас – і все колишнє в серці ожило…» присвячений німкені.