100 мг/мл розчин глюкози є гіпертонічним по відношенню до плазми крові, володіючи підвищеною осмотичною активністю. При внутрішньовенному введенні збільшує вихід тканинної рідини в судинне русло, підвищує діурез, збільшує виведення токсичних речовин із сечею, покращує антитоксичну функцію печінки..

Крапельниця глюкози використовується для таких цілей: для покращення кров'яного тиску всередині судин; для активізації роботи печінки (вона починає краще впоратися з токсичними речовинами); для нормалізації та поліпшення загального обміну речовин; для стимуляції скорочувальної здатності серцевого м'яза.

внутрішньовенно – 10-50 мл 5% та 10% розчинів на введення. У дорослих з нормальним обміном речовин добова доза глюкози не повинна перевищувати 4-6 г/кг, тобто близько 250-450 г (при зниженні інтенсивності обміну речовин добову дозу зменшують до 200-300 г), при цьому добовий об'єм рідини, що вводиться – 30-40 мл/кг.

Глюкоза забезпечує клітини енергією, бере участь в обмінних процесах (наприклад, допомагає засвоювати білок для будівництва м'язів), відкладається у печінці та м'язах у вигляді глікогену, який становить своєрідний недоторканний запас організму на випадок голоду. Особливо необхідна глюкоза для функціонування мозку