Свіжі ягоди брусниці та її сік корисні при авітамінозах, гастритах зі зниженою кислотністю шлункового соку; при підвищеному артеріальному тиску. Напій з брусничним соком застосовують при застуді, загальній слабкості, грипі, головному болі, запорах.

Користь брусниці для жінок Гінекологи рекомендують включати до раціону вагітних брусниці, оскільки у її складі містяться пектинові речовини. Вони беруть участь у важливих процесах організму, виводять токсини та радіонукліди, покращують травлення, а також блокують розвиток гнильних бактерій.

Кому не варто є багато брусниці Якщо у гіпертоніків ягоди знижують високий артеріальний тиск, то у тих, хто і так схильний до низького, брусниця може викликати навіть непритомність. Не варто є багато брусниці людям з підвищеною кислотністю шлунка та нездоровою печінкою. А ось брусничний лист не має протипоказань.

Брусниця корисна для імунітету, а якщо ви таки застудилися – допоможе подолати інфекцію. Все завдяки вітаміну С, що міститься в ягодах, а також вітаміну РР — він посилює засвоєння аскорбінової кислоти. До речі, вітаміни групи В також приходять на допомогу імунітету.