Ягоди морошки покращують апетит і допомагають засвоєнню їжі, мають протицинготні властивості.. Морошка має потогінну, кровоспинну, спазмолітичну, протимікробну, в'яжучу дію. Вона застосовується в лікуванні серцево-судинних та шлунково-кишкових захворювань.

Морошка багата мікроелементами, особливо кровотворного ряду – магній, кальцій, калій, залізо, алюміній, фосфор, кобальт, кремній, та вітамінами С, В1, В3, РР, А. Олія насіння морошки містить велику кількість натуральних активних компонентів, найціннішими з яких є антиоксиданти та жирні кислоти омега.

З душистих ягід готують компоти, варення, соки, сиропи, солодкі соуси, топінги. Морошка відмінно підходить для виготовлення пастили та мармеладу через високий вміст пектину. Її їдять у свіжому вигляді або перетирають із цукром, сушать, консервують. У Фінляндії та Швеції роблять знаменитий морошковий лікер.

Тому що морошка — цінне джерело еллаговой кислоти, як потужного антиоксиданту, а й відмінного кардіопротектора. Елагава кислота вирівнює артеріальний тиск, знижує ризик атеросклерозу за рахунок зниження «поганого» холестерину, а заразом зміцнює стінки судин і капілярів.