Листя лопуха використовують як жовчогінний засіб, а також при опіках та ранах. Сік листя застосовується для виведення бородавок, при корості. Для лікування геморою та поліпозу кишечника приймають настій, а відваром кореня лопуха миють двічі на тиждень голову для зміцнення та кращого росту волосся.

Настої та відвари кореня лопуха використовуються для лікування гастритів, виразок шлунка та дванадцятипалої кишки, гнійників, фурункулів, як кровоочисний засіб. Настої листя застосовують при хворобах нирок та жовчного міхура, болях у суглобах, розладах кишечника (запорах), цукровому діабеті.

Листя лопуха мають знеболювальні та загальнозміцнюючі властивості завдяки присутнім в них ефірному маслу, дубильним компонентам, аскорбінці та іншим корисним кислотам. Дуже часто лопух застосовується на лікування суглобів.

Лопух має бактерицидну, протизапальну, протидіабетичну, антимікотичну, потогінну, діуретичну, протиракову, жовчогінну дію. В офіційній медицині рослину використовують як жовчогінний, протидіабетичний, дезінфікуючий, послаблюючий і противиразковий засіб.