Навіщо мити платівки По-перше, навіть при найакуратнішому поводженні з виробом на ньому осідатиме пил. Згодом вона почне забиватися у звукові канавки. Це призведе до втрати якості звуку та перешкод при відтворенні мелодій. По-друге, на млинці часто залишаються жирні плями та сліди від рук.

На це питання існує чітка і ясна відповідь – так, мити платівки необхідно. Навіть якщо поле запису сяє дзеркальним блиском, навіть якщо платівка виглядає абсолютно новим. Справа в тому, що сталева патефонна голка, сточуючись під час відтворення, обов'язково залишає після себе металевий пил у канавці.

Але щоб вони не втрачали якість звуку, необхідно здійснювати правильний догляд і регулярно мити їх. Навіть якщо ви дуже рідко слухаєте свою колекцію, рекомендується чистити її хоча б раз на два тижні. А якщо слухаєте частомити та обробляти вініл бажано раз на тиждень.

Зазвичай для миття використовуються або покупні спеціальні розчини, або суміш етилового та ізопропілового спиртів та дистильованої. води у різних пропорціях. Я використовую суміш по третинах для першого миття куплених платівок, А для миття поточної раз на пару років вихідний склад розводжу дистилятом ще на 30-40%.