Зміні пори року ми зобов'язані нахилу осі обертання Землі до площини її орбіти. Місяць вирівнює земну «болтанку», і кут постійний. Без супутника незмінний клімат періодично змінювався б екстремальним з такою ж різницею температур між зимою та восени, як між Південним полюсом та екватором.
Зі зникненням Місяця зміниться і нахил земної осі, що призведе до найсильніших природних катаклізмів. Як найбільш ймовірні причини вибуху «супутниці» Землі вчені зі Сполучених Штатів Америки назвали промінь гамма-енергії, який викидають вмираючі зірки і який може зачепити Місяць.
Місяць своїм гравітаційним полем впливає на земну біосферу та викликає, зокрема, зміни магнітного поля Землі. Ритм Місяця впливає на припливи та відливи, тиск повітря, викликає зміни температури, дій вітру, магнітного поля землі, а також рівня води.
Якби Місяць не впливала на наші океани, припливи були б утричі менше; Сонце бере на себе частину приливних змін, але не має такого ж впливу, як Місяць. Також вона впливає на висоту океану: гравітаційне тяжіння Місяця викликає здуття водного міхура навколо середньої частини Землі.