У народній медицині трава хвоща відома при лікуванні ревматизму, подагри, водянки, хвороб печінки та сечового міхура, сечокам'яної хвороби, проносу, туберкульозу легень, остеохондрозу та як кровоспинний засіб.

Хвоща польова трава: одна рослина – різнобічні біологічні ефекти Дана рослина виявляє протизапальний, протимікробний, кровоспинний, сечогінний, протиглистовий, відхаркувальний ефекти (Пастушенков Л. В., 1989).

Хвощ польовий – дуже шкідливий бур'ян, який випускає спороносні пагони в різних куточках саду, починаючи з середини травня. Рослина небезпечна тим, що її кореневища, що розростаються, витягують із землі всю вологу і збіднюють грунт, не даючи нормально розвиватися культурним рослинам.

Як приймати, курс прийому та дозування. Всередину (у вигляді відвару), по 15 мл 3-4 рази на день, до їди. Для приготування відвару 10 г поміщають в емальований посуд, заливають 200 мл гарячої кип'яченої води і кип'ятять на слабкому вогні протягом 30 хвилин, охолоджують протягом 10 хвилин і проціджують, сировину, що залишилася, віджимають.