А в описі 1746 року сказано: «Цей одяг досить вільний і допомагає чоловікам, які звикли до неї, долати важкі перешкоди: здійснювати швидкі переходи, переносити суворість погоди, переправлятися через річки. Кілт однаково зручний як для життя у лісі, так і в будинках.

Походження Звичай носити кілти без нижньої білизни виникло, коли вони стали частиною шотландської військової форми, що призвело до появи в англійській мові таких евфемізмів, як «go regimental» (ходити по-полковому) та «military practice» (військова практика), що позначають носіння кілта без нижньої білизни.

Серед шотландського дворянства та інтелігенції носіння кілта стало популярно лише у середині ХІХ століття. І хоч сьогодні більшість шотландців носять кілт тільки з особливих випадків (повсякденно його носить досить мала кількість людей), він залишається незмінним символом шотландської культури.

Тому чоловіки носять на поясі спеціальну сумочку – спорран. Ігор грає на волинці та носить кілт тільки місяць, але каже, що й шотландський одяг та інструмент вже безнадійно близькі його російській душі.