У християнській традиції звичай поминок переважно зводиться до поминальної трапези. Але поминки – це не просто їжа, це особливий ритуал, мета якого – згадати людину, віддати їй шану, згадати про її добрі справи. Православні християни в процесі поминальної трапези моляться за упокій душі померлого.

Обряд поминок і молитви про близьку людину допомагають душі померлого отримати благословення Всевишнього і потрапити до Раю. Цього дня, згідно з православними канонами, пишний поминальний обід влаштовувати необов'язково. Близькі люди можуть просто зібратися біля могили та помолитися за покійного.

Поминальні дні вважаються від дня смерті людини до півночі. Поминальний обід слід робити на 40 день після смерті. Застілля має бути тихим, до обіду слід покликати близьких людей, родичів, друзів. Не можна погано говорити про померлого, щоб не нашкодити його душі на Суді Божому.

Насправді звичай поминати родичів на могилах, смакуючи їжу, є у багатьох релігіях, і православ'я – виняток. Подібний спосіб поминання не забороняє навіть церква, але за умови, що трапеза проходитиме з молитвою і без вживання алкоголю.