Диспетчеризація забезпечує облік споживання ресурсів, сучасний сервіс, узгоджену роботу всіляких автономних систем, що входять в інфраструктуру об'єкта/комплексу об'єктів, будівель, а також здійснює багаторівневе оповіщення у разі аварійної ситуації.

Цілі та завдання На промислових підприємствах у завдання диспетчеризації входить контроль за роботою, якістю продукції чи послуг, технологічним процесом та іншими ділянками виробничого процесу.

Диспетчеризація виробництва — це поєднання постійного контролю та координації управління виробничими процесами підприємства. Системи диспетчеризації виробництва є найважливішою частиною роботи ЗАТ КонсОМ СКС, головне завдання – збільшення ефективності всіх складових виробництва.

Алгоритм диспетчеризації враховує завантаженість ЦЕДів та розподіляє декларації на товари або за видом транспорту та місцем прибуття вантажу, або за ІПН (КПП) декларанта. При розподілі декларацій враховується також різниця у часових поясах залежно від місцезнаходження вантажу з урахуванням ІПН (КПП) декларанта.