Фруктоза корисна для організму, оскільки не викликає підвищення рівня глюкози та інсуліну в крові Фруктоза дійсно не призводить до підвищеного вироблення інсуліну, але при цьому вона значно підвищує рівень тригліцеридів у крові, більший, ніж при вживанні такої ж кількості цукру.

Вплив фруктози на рівень глюкози у крові дуже маленьке. Її глікемічний індекс дорівнює 32, що пояснюється її частковим перетворенням на глюкозу в печінці. Фруктоза слабо стимулює секрецію інсуліну і може проникати у клітини без його участі, тому вона рекомендована як підсолоджувач для діабетиків.

І наголосила, що надмірне споживання фруктози сприяє накопиченню та відкладенню вісцерального жиру, підвищенню тригліцеридів, підвищенню рівня сечової кислоти. До того ж, зловживання фруктозою розглядається як ключова причина неалкогольної жирової хвороби печінки із дозозалежним ефектом.

Фруктоза шкідливіша. Під час її переробки підвищується навантаження на печінку. Вважається що фруктоза пригнічує здатність печінки правильно засвоювати жир. «Перебір» фруктози спричиняє метаболічний синдром, ожиріння печінки, діабет 2 типу.