Флюси (плавні) у металургії — неорганічні речовини, які додають до руди при виплавці з неї металів, щоб знизити її температуру плавлення та полегшити відділення металу від порожньої породи.
Флюс (лат. Fluxus – потік, течія) – речовини (частіше суміш) органічного та неорганічного походження, призначені для видалення оксидів з паяних поверхонь, зниження поверхневого натягу та поліпшення розтікання рідкого припою та/або захисту від дії навколишнього середовища.
Зварювальний флюс – матеріал, що використовується при зварюванні для захисту зони зварювання від атмосферного повітря, забезпечення стійкості горіння дуги, формування поверхні зварного шва та отримання заданих властивостей наплавленого матеріалу.
Флюс – Запальне ураження окістя зуба. Захворювання, що називається також періостит, має інфекційне походження, розвивається, коли у внутрішні тканини зуба або кишеню ясен забиваються харчові частки і починають гнити. У результаті всередині ясен відбувається накопичення значної кількості гною.