Під час вагітності залізо витрачається як на кровотворення матері, а й у потреби плода. Особливо активно ця витрата зростає на 16-20 тижнів, коли запускається процес кровотворення у плода. До кінця вагітності запаси заліза виснажуються у будь-якої жінки і для їх повного відновлення необхідно 2-3 роки.

Як виявляється анемія під час вагітності? Ранні симптоми розвитку анемії неяскраво виражені – це легка стомлюваність, слабкість, невеликі запаморочення, легка задишка під час навантаження, прискорене серцебиття. При вираженої анемії проявляється блідість.

Найчастішими наслідками анемій вагітних є – викидні, передчасні пологи, затримка внутрішньоутробного розвитку плода та підвищений ризик народження маловагових новонароджених дітей. Розвиток анемії в 1 та 2 триместрах вагітності асоціюється з дворазовим збільшенням ризику передчасних пологів.

В даний час з метою профілактики залізодефіциту у вагітних жінок рекомендовано застосування препарату заліза внутрішньо в дозі 30-40 мг/день від початку вагітності до пологів [14].