КТГ призначається з метою: Визначення ЧСС плода та частоти скорочень матки Проведення дистресу та вирішення питань розродження Контролю стану плоду до пологів та під час пологової діяльності (у сутичках та між ними)
КТГ плода призначається не раніше 28 тижня вагітності, а найчастіше в 32 тижні, тому що тільки до цього часу формується взаємозв'язок між руховою активністю малюка і реактивністю його серцево-судинної системи. Також до цього часу вже встановлюється цикл сну та неспання малюка.
Кардіотокографія (КТГ) – інформативний безпечний метод функціональної оцінки стану плода під час вагітності та пологів, що дозволяє побачити активність малюка та помітити початкові ознаки кисневої серцевої недостатності. КТГ входить до списку обов'язкових діагностичних процедур під час вагітності.
Що покаже КТГ У нормі має бути в межах від 120 до 160 ударів за хвилину. Змінність базального ритму – висота серцебиття. У нормі – значення у межах 5-25 ударів на хвилину. Акцелерація – короткочасне (на 15 з і більше) прискорення серцевих скорочень.