Фальшиві (підроблені, «фейкові», хибні) новини — інформаційна містифікація або навмисне поширення дезінформації в соціальних медіа та традиційних ЗМІ. з метою введення в оману, щоб отримати фінансову чи політичну вигоду.

Словом «фейк»(англ. fake – обман, фальшивка) називають неправдиву інформацію. Фейкові новини здебільшого розповсюджують в інтернеті — зокрема, в соціальних мережах. Помилкову інформацію можуть публікувати боти – програми, які створили спеціально для цієї мети.

Це будь-яка недостовірна інформація, яка розміщена в інтернеті. Фейк може бути навмисним та ненавмисним, повним чи частковим. Фейковим може бути контент практично будь-якого виду: новина, зображення, відеоролик і навіть обліковий запис у соціальних мережах.

На що звертати увагу під час перевірки фото – базові поради Основний та базовий спосіб перевірки – це прогін знімка через Google. Зображення» або «Яндекс. Фото». За допомогою них можна визначити, як давно зображення з'явилося в мережі, знайти його оригінал, обрізані та необрізані версії.