Розморожування холодильника – це не лише позбавлення його основних камер (холодильної та морозильної) від шапки з льоду та інею, а й дотримання санітарно-гігієнічних норм. Їхньою метою є боротьба з неприємним запахом і колоніями мікроорганізмів, які з'являються і накопичуються в процесі роботи.

Холодильник систематично необхідно розморожуватищоб позбутися, а краще не допустити утворення льоду. Утворюється льоду в результаті: Частого відкривання камер. Якщо ущільнювальна гума втратила свої якості.

Волога конденсується в самому холодному місці – на задній стінці, де і з'являється паморозь. Якщо холодильник справний, спорожнює та видаляється автоматично. У морозильній камері волога перетворюється на льоду, яка наморожується на всіх поверхнях.

Якщо товщина криги на стінках морозильної камери досягла 5-7 мм, холодильник пора розморожувати. Коли компресор відключається, стає тепліше, а на поверхні випарника з'являється конденсат, який спеціальним стоком стікає в піддон. Рідина, що накопичується в цьому піддоні, поступово випаровується.