Вони розводять попелицю, доглядають, дбають про неї. Це такі маленькі мурашині корівки, які дають комахам солодкий живильний сік. У природі садові мурахи можуть об'єднуватись у бойові загони, щоб нападати на сусідні колонії інших видів.

Після смерті мураха як правило виносять на звалище. Це робиться для того, щоб його тільце не поширювало по мурашнику інфекцію. Адже частою причиною смерті мурах у диких умовах є різного роду патогени, здатні дуже швидко поширитися колонією і призвести до загибелі значної частини популяції.

Вони будують, взаємодіють, прибирають сміття, проводять розвідку, доглядають, створюють та розвивають. У кожного свій функціонал, інакше мурашник швидко вимре. Тому якщо хочеш спостерігати за життям мурашиного держави, то тобі потрібна класна мурашина ферма.

Мурашина матка, королева, або цариця (англ. Queen ant) ​​- яйцекладна самка мурах. Мурашина сім'я містить одну (моногіна) репродуктивну самку або кілька відкладають яйця самок (полігінія), залежно від видової приналежності та розміру сім'ї.