Китоподібні були джерелом олії для освітлення, а також олії, що використовувалася як мастило в поїздах. Китовий жир також використовувалося для опалення, варення мила та виготовлення лакофарбових матеріалів. Це була справді універсальна сировина. Китобійна індустрія росла і процвітала. Nov 25, 2019

Довгий час китовий жир застосовувався у багатьох галузях життєдіяльності людини. До середини 19 століття він застосовувався для освітлення, як мастильний матеріал, їм обробляли шкіру та ін. застосування було основною причиною виникнення китобійного промислу.

Метою китобійного промислу є насамперед видобуток увірвані, що служить як паливо і використовується в промисловості. Видобуток м'яса став відігравати лише з другої половини ХХ століття, м'ясо використовувалося виготовлення ковбаси.

Китовий вус застосовується для різних виробів; щетиною з китового вуса набивають меблі та матраци, китового вуса роблять щітки тощо. З тонких смужок вуса плели сидіння стільців, сітки для ліжок, виготовляли кузови екіпажів, ґрати для лавок і складів.