Фенхель має відхаркувальну та дезінфікуючу дію. У народній медицині відвар фенхелю п'ють при метеоризмі, при болях у животі, кашлі, безсонні, а також для поліпшення утворення молока у матерів-годувальниць. В індійській медицині плоди застосовують як стимулюючий, а коріння — проносний засіб.
Фенхель протипоказаний при індивідуальній непереносимості та алергії на окремі компоненти. Чай з нього не рекомендують вживати при дисбактеріозі та діареї, оскільки він має проносний ефект. Трава здатна нашкодити при аритмії.
Часте вживання настою зміцнює імунітет, знижує рівень холестерину у крові. Рослина дуже корисна і для жіночого здоров'я. чай з фенхелю стимулює лактацію (вироблення грудного молока під час вагітності та годування), полегшує симптоми ПМС та перебіг менопаузи, сприяє виробленню естрогену.
Відвар насіння фенхелю використовують для промивання очей, уражених кон'юнктивітом. Його також вживають при появі болю у животі, безсонні, метеоризмі. Насіння є хорошим засобом від застуди та кашлю. Настої та відвари відмінно очищають організм, виводячи шлаки та токсини.