За сюжетом, у третьому плаванні, що проходив у квітні, «Титан», що йшов на граничній швидкості, близько півночі зіткнувся з айсбергом, внаслідок чого отримав сильні ушкодження правого борту та затонув. Більшість людей, які перебували на борту, загинули.

Справа в тому, що в солоних водах океану є бактерії виду Halomonas titanicae, які роз'їдають металеві конструкції корабля. Їхнє масштабне вивчення закінчилося у 2010-х, і вчені винесли свій вердикт: будь-які спроби підняти «Титанік» З дна Атлантики закінчаться повним руйнуванням судна.

Висновок фахівців свідчило: сталь, використана для обшивки корпусу.Титаніка», була низькоякісною; з великою домішкою сірки, що робило її дуже ламкою. На думку канадських учених, ця обставина відіграла фатальну роль у ніч на 15 квітня 1912 р., коли злощасний айсберг врізався в борт лайнера-велетня.

Остаточний вердикт суд виніс 30 липня 1912 року. Судді ухвалили, що корабель затонув внаслідок зіткнення з айсбергом через надмірну швидкість, з якою ним керували. Моральний засуд зазнав капітан пароплава «Каліфорнія» Стенлі Лорд. На думку експертів, він знаходився за шість миль від місця трагедії.