Після того, як кількість кисню збільшиться, багато жителів планети виростуть вдвічі. Вчені припускають, що в першу чергу це торкнеться комах та членистоногих. Їхні тіла роздуваються, немов повітряні кульки.
Надлишок кисню викликає збільшення кількості окисленого гемоглобіну та зниження кількості відновленого гемоглобіну. Саме відновлений гемоглобін здійснює транспорт вуглекислого газу, а зниження вмісту в крові призведе до затримки вуглекислого газу в тканинах — гіперкапнії.
Дихальну суміш з концентрацією 95-100% часто називають чистою. Якщо вдихати її хвилин десять, нічого страшного не станеться. Але довго дихати чистим киснем не можна, тому що це призводить до отруєння. Тканини тіла накопичують вуглекислоту, через це виникають головні болі, судоми, навіть непритомність.
За останні 55 років висота атмосфери зменшилася зі 101 км до 80 км, за цей час безповоротно виведено з атмосфери не менше 4,4% кисню. Сьогодні його залишається трохи більше 16%. Рівень кисню у повітрі 10% і нижче смертельний для людини. Кисень з атмосфери прибирають люди, переводячи їх у стан води та оксидів.