Гвоздику можна використовувати як засіб від проблем із травленням, оскільки вона стимулює секрецію травних ферментів. Вона також зменшує нудоту. У ній багато клітковини, що сприяє травленню та допомагає запобігти запори.

Хорошим помічником у боротьбі з болем у горлі сушену гвоздику робить її склад: у ній міститься багато вітамінів, мінеральних речовин та ефірних олій. Таким чином, якщо щодня жувати гвоздику, можна, можливо вплинути на запалення в носоглотці та яснах, а також позбутися неприємного запаху з рота.

«Гвоздика в цілому підвищує обсяг слини, що виробляється, а також знижує скорочення м'язів у стінках органів ШКТ. Така дія сприяє хорошому травленню, тому жувати сушену гвоздику дуже корисно саме натще. Достатньо розжувати один або два бутони гвоздики, щоб відчути ефект.

Доведено антипаразитарний вплив бутонів гвоздикового дерева. Настої та відвари кори гвоздикового дерева ефективні і при таких захворюваннях як метеоризм, вегетосудинна дистонія, гіпотонія, кишкові кольки, діарея, коліт та захворювання прямої кишки.