По-перше, промоклий утеплювач втрачає свої теплоізолюючі властивості майже повністю. По-друге, мокра мінвата загниє, у ній утворюється цвіль. Волога переходить з утеплювача в несучі конструкції та руйнує їх.
Якщо намочити водою звичайну мінеральну вату, вода заповнить повітряні порожнини і буде проводити тепло, з базальтовою. ватою цього не відбувається (кам'яна вата оброблена з виробництва спеціальними складами, де вони допускають воду всередину плити).
Швидко та якісно просушити теплоізоляційні матеріали можна, можливо за допомогою спеціальних сушильних машин. Це обладнання можна, можливо використовувати в будь-якому приміщенні, незалежно від типу утеплювача, будь це мінеральна вата, скловата, пінолекс або щось інше.
Найдрібніші волокна цього утеплювача, потрапляючи на слизові оболонки і легкі людини, можуть викликати серйозні подразнення, а при регулярному вдиханні – рак. При старінні волокна мінвати ламаються, перетворюючись на канцерогенний пил, що потрапляє як усередину приміщення, так і в природне середовище.