Хоча медичний спирт використовують при створенні ліків, пити його в чистому, нерозбавленому вигляді не можна! Будь-який спирт від 70% сильно дратує слизову оболонку ротової порожнини, стравоходу та шлунково-кишкового тракту, а також викликає утруднення дихання та почуття задухи.Dec 27, 2020

Чистий етанол можна випитиале при цьому висока ймовірність хімічного опіку гортані. Це з тим, що у концентрації 95% від спирту не зможе захистити слизову оболонку. Відчуття буде схоже, як якщо би ви випили дуже гарячий чай, але при цьому проходити воно довше.

Етанол є гемолітичною отрутою. Тому етанол у високих концентраціях (понад 0,5-1 унція), потрапляючи в кров, може руйнувати еритроцити (викликати патологічний гемоліз), що може призвести до токсичної гемолітичної анемії. Етанол може викликати зупинку серця.

Щоб не обпалити слизові оболонки, краще пити етиловий або медичний спирт розведеним водою чи соком. Наприклад, можна, можливо з спирту зробити горілку або інше спиртне меншою за міцність. Правильно розведений спирт не втрачає своїх якостей. Безпечними є спиртовмісні напої міцністю 40-50 градусів.