Якщо відмова патрульної служби приїхати на допомогу спричинила якісь наслідки, то співробітник поліції понесе дисциплінарну відповідальність, отримає догану або втратить премію.

Час прибуття поліцейських на виклик не регламентовано. У статті 12 закону «Про поліції» сказано лише, що співробітники повинні "прибувати негайно". 2. У прес-службі УМВС по Кіровській області пояснили, що в даному випадку слово "негайно" означає "як тільки можливо".

Скаргу на бездіяльність дільничного слід подавати до районної прокуратури. В тому випадку, якщо після поданої до прокуратури чи МВС скарги жодних дій не буде вжито або людина залишиться незадоволеною відповіддю, тоді вона має право звернутися до суду.

Це можна, можливо зробити лише зателефонувавши безпосередньо до Служби 102. Скасувати виклик пожежних або швидкої медичної допомоги у деяких ситуаціях також неможливо. Фахівці Служби 112 нагадують: не варто набирати екстрений номер жартома чи в ситуаціях, коли реагування екстрених та оперативних служб міста не потрібно.