Чи можна взагалі прикладати подорожника на рану? Подорожник надає ранозагоювальну, дезінфікуючу та кровоспинну дію (Подорожник чистить рану). Так, сік рослини здатний підвищувати згортання крові, знищувати різні хвороботворні бактерії, які потрапляють в організм людини з травмою.
Як подорожник загоює рани Можна сказати що подорожник лікує рани завдяки вмісту фітонцидів, які вбивають бактерії, та вітаміну К, що підвищує згортання крові. Завдяки цьому лікувальні властивості подорожника мають наступні ефекти: кровоспинні протизапальні
Водний настій листя подорожника полегшує кашель, надає заспокійливу та легку снодійну дію, знижує артеріальний тиск. Настій листя також застосовується зовнішньо при запальних хворобах ротової порожнини і носоглотки, при забитих місцях, порізах, ранах, опіках, виразках, що не гояться, фурункулах, гнійних ранах.
Подорожник регулює травлення, підвищує апетит, знижує тонус гладких м'язів шлунка та кишечника, надає протизапальне та регенеруюче дія при гастритах, гастродуоденітах та інших захворюваннях ШКТ запального характеру.